SkyWay приступає до завершального етапу сертифікації

На початку грудня 2016 року ЗАТ «Струнні технології» та «Науково-технічний центр НДІ Міськелектротранспорту» (НТЦ НДІ МЕТ) уклали угоду про співпрацю в рамках проведення процесу сертифікації. Генеральний директор, технічний директор з науки НТЦ НДІ МЕТ відвідали офіс проектного виробництва ЗАТ «Струнні технології», де і був підписаний договір на організацію та проведення приймальних випробувань і добровільної сертифікації рухомого складу SkyWay.

Науково-технічний центр НДІ Міськелектротранспорту» – едина на території Росії та всього митного союзу  ЄАЕС організація, акредитована на проведення робіт з сертифікації рухомого складу міського електричного транспорту. Основними завданнями НТЦ НДІ МЕТ є проведення робіт з сертифікації підприємств галузі, методичне забеспечення процесів створення та оновлення нормативних документів, аналіз та створення методів і механізмів проведення технічних оглядів МНЕТ, організація та проведення випробувань нових типів рухомого складу, до яких відносяться усі різновиди транспортних засобів SkyWay.

Тобто SkyWay відкриває новий транспортний напрямок – на сертифікацію подається унікальна транспортна система, нереалізована ніде у світі. Так як прецеденту сертифікації подібної транспортної системи ще не існувало, необхідно було визначити, до якого традиційного виду транспорту рухомий склад SkyWay найбільш близький. В результаті технічної експертизи фахівці прийшли до висновку, що рухомий склад SkyWay більш за все близький до сучасного трамваю – легкорейкового транспортного засобу. Тому технічні умови для сертифікації SkyWay будуть розроблятися на основі майбутнього технічного регламенту Митного соузу ЄАЕС під назвою «Про безпеку легкого рейкового транспорту» (зараз цей документ знаходиться у проектній стадії). Надалі існує можливість допрацювати технічний регламент і внести в нього рухомий склад струнного транспорту – як один з видів легкорейкових транспортних засобів. Технічний регламент – це документ, який затверджується Радою міністрів та має статус закону.

В ході процедури сертифікації рухомого складу SkyWay будуть проведені кліматичні випробування, визначений рівень зовнішнього та внутрішнього шуму, випробувані тягово-динамічні та гальмівні характеристики, електро- та пожежобезпечність, плавність ходу, конструктивна безпечність, система управління, міцність кузову у статичному та динамічному режимах та багато іншого.

Після закінчення випробувань ЗАТ «Струнні технології» буде виданий сертифікат відповідності. Завершення всього комплексу робіт з підготовки документації та проведення випробувань намічено на весну 2017 року.

Джерело: http://rsw-systems.com/